-
Final numbers for my year:
112.68 pounds of produce
$1.7749 per pound
Cost based on what I spent this year on soil mix and amendments.
This is from a no more than 100 sq feet of traditional bed gardens and about 30 containers (mostly 5 gallon buckets with some 10 gallon, 18 gallon, and 25 gallon mixed in).
I don't count labor or time as I would be out in my gardens if they were producing food or not.
Posting Permissions
- You may not post new threads
- You may not post replies
- You may not post attachments
- You may not edit your posts
-
Forum Rules